logo
GEOLOGICAL SURVEY OF IRAN | WWW.GSI.IR
 

رهبری از نگاه دیگران
امام خمینی (ره) : در بین دوستان و متعهّدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می‌دهید . (صحیفه نور، ج۲۰، ص۱۷۳)

 
آیت‌الله العظمی وحید خراسانی : کارهای آقای خامنه‌ای بر‌اساس موازین است . یعنی ایشان ضوابط شرعی را مراعات می‌کنند و اصل در این است که هوا و هوس ندارند.

 
آیت الله ناصری : شما نمی دانید رهبری چه دلی دارند. ایشان مملکت را خیلی عالی اداره می کنند ایشان تمام امیدشان به امام زمان است .

 
سیدحسن نصرالله : اگر همه حوزه‌های علمیه و کشورهای اسلامی‌مان را جست‌وجو کنیم، فقیهی از میان فقهای شیعه نمی‌یابیم که این‌چنین بزرگی‌ها و صفات متعالی در او جمع شده باشند بدان پایه که در رهبر ما حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان ولی امر جمع شده‌اند.

 
آیت الله سیستانی : امروز سربلندی و عزت اسلام در گرو عزت جمهوری اسلامی ایران است و عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران نیز در گرو سربلندی و موفقیت آیت‌الله خامنه‌ای می‌باشد.

 
آیت ‌الله جنتی : آیت ‌الله خامنه‌ای سپهسالار لشکر صاحب‌الزمان (عج) هستند .

 
آیت‌الله العظمی گلپایگانی برای رهبر معظم عبای ظریفی هدیه فرستادند و فرمودند : تضعیف شما را حرام می‌دانم.

 
شهید دستغیب می‌فرمایند : امام فرموده : به من خدمتگزار بگویید بهتر است از اینکه رهبر بگویید . آقای علی خامنه‌ای هم این‌جوری است، مقام نمی‌خواهد ، مقام روی او اثر نمی‌گذارد .

 
آیت‌ الله حسن ‌زاده آملی : گوش ‌تان به دهان رهبر باشد . چون ایشان گوششان به دهان حجت ‌بن ‌الحسن (عج) است.

  
مرحوم میرزا اسماعیل دولابی فرموده بودند : امام خمینی ـ ‌رحمت الله علیه ـ مظهر مهابت بود و رهبری مظهر محبت.

 
حاج احمد خمینی : امام‌خمینی(ره) فرمودند که هرچه فکر می‌کنم، می‌بینم که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای رهبری مناسب ترین فرد هستند.

 
آیت‌الله مصباح یزدی : اگر تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری نبود ما به دست خود یاران انقلاب اسلامی ، به ورطه هلاکت سقوط می کردیم .

 
دکتر تیجانی نویسنده کتاب معروف «آنگاه هدایت شدم» : شجاعت آیت الله خامنه ای او را محبوب مسلمانان جهان کرده است .

 
فرزند آیت‌الله العظمی بهجت : معظم‌له ( آیت الله بهجت ) برای سلامتی رهبر انقلاب چندین ختم ویژه صلوات و ذکر را گرفتند.


روزی بعد از ملاقات حضرت آقا با آیت‌الله بهاءالدینی از ایشان می‌پرسند که آیا دیروز مقام معظم رهبری به اینجا آمده بود؟ ایشان در جواب می‌فرمایند: بله چند دقیقه خورشید اینجا تابید و رفت، او چون خورشید دارای خیر و برکات است.


مرحوم آیت‌الله طالقانی تصریح می‌فرمودند: آقای خامنه‌ای امید آینده اسلام است.

 
شهید آوینی بعد از رحلت امام خمینی ، خطاب به حضرت آقا می نویسد: ای وصی امام عشق ، خودتان خوب می‌دانید که چقدر شما را دوست می‌داریم و چقدر دل‌مان می‌خواست آن روز که به دیدار شما آمدیم، سر در بغل شما پنهان کنیم و بگرییم.

 
حاج احمد آقا خمینی طی یک سخنرانی اعلام کرد که : اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است . هر کس بین اطاعت از مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) تفاوت قائل باشد ، در خط آمریکاست.

 
در ملاقاتی که مقام معظم رهبری با حاج احمد آقای خمینی داشته‌اند ، ایشان می ‌فرماید : حضرت امام بارها از جناب‌عالی به‌ عنوان مجتهدی مسلم و بهترین فرد برای رهبری نام بردند .

 
شیخ محمد احمد بسیونی ، قاری مشهور مصری : خودم تأثر شدید ایشان (امام خامنه ای) از قرائت آیات قرآن و جاری شدن اشک از چشمان ایشان در هنگام تلاوت‌ها را دیدم و نور قرآن را در سیمای ایشان مشاهده کردم.

 
در برگشت پوتین به کشور روسیه ، خبرنگاری از وی درباره نظرش راجع به رهبری ایران می‌پرسد و وی در پاسخ می‌گوید: «من مسیح را ندیده‌ام، اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده‌ام، من مسیح را در رهبری ایران دیدم ».

 
ابوالحسن بنی‌صدر : اگر ایشان [امام خمینی(ره)] زنده بود ، صدها بار به آقای خامنه‌ای احسنت میگفت. دلیل این تحسین این است که آقای خامنه‌ای به خوبی توانسته نظامی که آقای خمینی ایجاد کرد را حفظ کند.

 
علامه بهلول : در بین مردم به زهد معروفم ولی زهد آقای خامنه ای بیشتر از من است چرا که من چیزی ندارم و زهد می ورزم ولی آیت الله خامنه ای در مقامی هستند که می توانند داشته باشند و زهد می ورزند.

 
مجید مجیدی کارگردان مشهور : برایم آن زمان که هنوز رئیس جمهور نبودند و بعد که بودند و می آمدند پیش ما سر سفره با ما املت می خوردند با الان که رهبر مملکت هستند فرقی نکرده اند.

 
کیومرث صابری فومنی ( مرحوم گل‌ آقا ) : به خدا ما فدایی این رهبر هستیم؛ بگذار تیر بیاید به ما بخورد. تا سینه ما هست به سینه آقای خامنه‌ای نخواهد خورد .

 
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی : با اینکه مقام معظم رهبری می توانند از همه ی امکانات مادی بهره مند شوند، سطح زندگی خصوصی ایشان از سطح زندگی یک شهروند معمولی پایین تر است.

 
حاج احمد آقای خمینی : من به عنوان فرزند امام از اینجا به رهبر خودم خطاب می کنم رهبرا من مرید شما هستم و هر چی شما بگی مثل یک سرباز ساده گوش می کنم .

 
حاج احمد آقا خمینی : من از داخل منزل ایشان مطلع هستم، مقام معظم رهبری در خانه، بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند. خانواده معظم‌له روی موکت زندگی می‌کنند.